Се удави момче во реката Вардар

Дваесетгодишниот Љупчо Солев во петокот вечерта изчезна во водите на реката Вардар, во близина на брегот кај Ловното друштво. Настанот се случил после 19 часот, кога Б.С. ја алармирал велешката полиција дека другар му Љупчо паднал во реката и го снемало.

Руската нафтена компанија Лукоил отвори бензиска во Велес

Рускиот нафтен гигант „Лукоил“ ја предаде во употреба десетата бензиска пумпа во Македонија,

Успешно гостување на фолклорната секција „Јекипе“ во Битола

Во тек со своите редовни активности за ширење на културниот активизам помеѓу младите Роми во Велес, како и афирмирање на изворната ромска култура и наследство, подолг период делува фолклорната секција „Јекипе“ од Велес.

Дојдоа првите донации во Фондот за болните деца од Велес

Дојдоа првите донации во Фондот за болните деца од Велес, кој е формиран неодамна од Здружението на родители за грижа за здраво поколение.

И велешките средношколци беа дел од матурската парада

Повеќе од 26 илјади учесници од 66 града од Балканските земји: Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Србија, Буигарија и Македонија, го одиграа штраусовиот „квадрил“

Промовирано ЦД со староградска музика на групата „Виртус“

„Нека Вие честито новороденчето и да донесете на свет и други“ вака им го честиташе Димче Бегинов излегувањето на првото ЦД со стари македонски песни на неговите сограѓани групата „Виртус“ насловено „Бисери од незабоавот“.

Велешанка присвоила 2,5 милиони денари за што доби година дена затвор

Велешанката Билјана Андовска (42 год) доби една година затвор за злоупотреба на службената должност и на тој начин ја оштетила приватната фирма „Бабуна градба“.

Се самоуби манекенката Милена Петквоска

Велешанката Милена Петковска ( 26 год) е пронајдена обесена во четвртокот попладне во 14 часот, во семејната куќа на нејзиниот татко.

Велешанецот Јонуз селектор на фудбалската репрезентација!!!

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на 33 седница, донесе одлука за именување на Мирсад Јонуз за селектор на сениорската фудбалска репрезентација на нашата земја.

Велес тивко одумира??!!

Можеби овој наслов некого ќе испровоцира но тоа е реалноста.

Репертоар на Народниот театар „Јордан Х. К. Џинот“

21, 22.05.2009

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »