Велешките ракометари во странство

Велешките ракометни интернационалци Игор Тодоровски и (30 год) и Виктор Гигов во новата сезона ќе настапуваат во Грција.

Пироманот - Боката

Пироманот кој се обиде да си ја запали жената, заедно со куќата.

15 години затвор за Левко

Левко Картинов (47 год) е виновен за двете кривични дела по што петчлениот кривичен совет со кој претседаваше судијата Илија Танев...

Шорка престана да тече

Единствената природна чешма во градот, чија вода беше препорачлива за пиење Шорка престана да тече.

Очобол

Не гледајте ja сликава...

Фатен разбоjник на 12 тешки кражби во Велес

Велешката полиција по опсежна акција го фати провалникот кој во текот на летово ограби 12 стана во градот при што украл...

Велешанката Кицевска Елена

Ослабела 71 кг за 15 месеци и од 136 кг сега има 65кг??!!

Свечено отварање на Хидросистемот Лисиче

Дваесет годишниот сон на велешани стана стварност

Без Топилница нормално се живее и полесно се дише

На седумте мерни места во градот, за ниту еден ден во изминатите осум месеци, не е регистрирано...

Велешката поп-група „Ла Манш“ се врати на сцена

Со концерт на летната тераса на хотелот „Романтик“ на Велешкото Езеро, поп-групата „Ла Манш“ од Велес се врати на сцената.

Велешанец загина во сообраќајна несреќа

Сообраќајка со еден починат на патот Градско - Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »