Благцата на баба

На манифестацијата „Благцата на баба“ учествуваа 400 жени од 12 града од Македонија...

Ден по Стереотипови

Долгонајавуваната свирка на Стереотипови ја посетија голем број фанови. Дел од атмосферата во Баба во која најголем придонес имаше ЧЛЕНОТ!

За малите Македончиња по светот

Учи македонски - За малите Македончиња по светот

Членот го мразел Карбето?!?

Еве доказ дека членот не мрази никого, а посебно не Карбето!

Крај на служењето војска?

Можно ли е конечно војскаа да ја укинат? Дај нека остаат професионалци да не чуваат, па помирно да спиеме навечер. Еве извадок од Интервјуто на Министерот за Одбрана на РМ Јован Манасијевски.

DJ Bejrut

Нов празник на македонската хип-хоп популација кој што потекнува од Велес.

„Св.Пантелејмон“ пред опасност од уништување

Карпа тешка 30 тони се заканува целосно да го уништи велешкиот Соборен храм „Св. великомаченик Пантелејмон“.

Како се зборува во светот, а како кај нас

Ако го имате видено ова некаде, тогаш видете го како потсетување.

Велешките рибари

Мислам дека вчера беше -100, а тоа на нашите рибари воопшто не им сметаше.

Тажен говор за починатиот циган Мико

Tuzni zbore dragi Miko, Kao sto vidis evo se tvoji cigani sastadesmo pred tvoju rupu, da te ispratimo sa ovaj svet. Ne secas se Miko bre, kada si bio ziv, bio si bre sila, bio si bre autoritet na nas cigani. Bio si bre kmet opstine i naj-laf...

Најдобри албуми (1989 - 1993)

Со извинување за задоцнувањето продолжувам со најдобрите албуми.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »