Викенд во Баба

Доста случувања викендов во Баба!

Хакерите фалсификуваат кредитни картички

Сајбер криминалците напаѓаат. Го користат интернетот, фалсификуваат или крадат кредитни картички за да се збогатат. Ваквиот криминал во Македонија е на почеток.

BB викенд

Повелете на добра забава, како и секогаш!

Поплавааааа ааааа

Поплавааааа ааааа

DEPECHE MODE во Софија

Во рамките на официјалната турнеја "Touring the angel" за 2006 година, есенцијалниот бенд на алтернативната електро-поп култура ќе има концерт во соседството.

Џогани во Велес

За тие кои што не можеа да присуствуваат оваа вечер во DOWN TOWN еве мал приказ од забавата таму.

Почина Слободан Милошевиќ

Поранешниот југословенски и српски претседател Слободан Милошевиќ починал денеска во затворот на Трибуналот за воени злосторства во Хаг, јавија попладнево повеќе српски медиуми.

Во септември стартува деветолетка

Со конкретни промени во основното стартува деветолетката во септември. Ќе почне со нови наставни програми во предучилиштето, и учебници за најмалите во нулта групата. Третоодделенците ќе учат англиски.

Децентрализација

Високо ниво на меѓуетничка толеранција, но се повеќе корупција владее во општините. Децентрализацијата не го подобрила нивниот живот.

Јога?!?

Македонски курс за јога. Поволно од 5 до 6 шишиња......и после вој индиецов ке ни кажуе што како.....вода може да ни носи...

Велешки гуми за џвакање

Па нели ние Велешани така си ги викаме гумите за џвакање? Шо има смешно во тоа? Абе Трендо, Трендо!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »