Јувентус, Милан, Фиорентина и Лацио исфрлени од Калчото

Милан, Фиорентина и Лацио да бидат префрлени во втората лига, а шампионот Јувентус да биде казнет со преселба во трета лига...

Box Office

1. [b]Superman Returns[/b] заработка од $52.6M жанр: акција, авантура...

Илија Мајсторов - сопственик на најстариот дуќан во Велес

Велешанецот Илија Мајсторов е горд што тој сеуште ја продолжува семејната традиција, бидејќи е сопственик на најстариот дуќан во градот. За волја на вистината ретко доаѓа во него уште помалку работи, но традицијата стара повеќе од 90 години сеуште опстојува и ја одржува.

Изградба на сплав на Кејот во Велес

Нешто се спрема на Мало мовче.

Нарушена економијата во Баварија со елиминацијата на Англија и Бразил

Не можеше да му се случи поголема катастрофа на Минхен, набрзина пропаднаа соништата на препродавачите на карти, трговците, продавачите, хотелиерите, сопствениците на кафулињата во Минхен.

Ново продолжение на Супермен

Во апсолутен Супермен стил, новото продолжение на сагата за Кларк Кент направи пеколно враќање во кино благајните расчистувајќи се пред себе и заработувајќи 84 милиони долари за првите пет дена

Топ 10 фудбалери

При правењето на оваа листа прв фактор не беше фудбалското знаење на фудбалерите, туку нивниот беспрекорен шарм. Кога ќе стиснете на повеќе ќе ви стане јасно за што зборувам

Жените на фудбалерите

Дали сакате да ги видите жените на фудбалерите?

Велешки горештини

Жештини, горештини, абе пекол е...

Велешките стечајци станаа земјоделци

На Градскиот пазар доминираат производи „мејд ин Велес“

Велес Отозгора

Новата категорија „Велес Отозгора“ е обид на сателитска мапа да се претстави Велес низ слики. Во тек е полнењето на категоријата со слики.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »