СМС Занимливости

Топ листа на спам пораки во 2005-та година СМС или меил како потсетник дека треба да земете таблетка за контрацепција Казна поради СМС клетва

7 Разлики помеѓу вистински и транзициски кавалер

7 (седум) разлики меѓу... Да. На [b]Повеќе[/b] се.

Ах, тој аспирин

[b]Аспиринот и натаму ефикасен против главоболки[/b] Германската фармацевстка компанија „Баер“ докажа дека лекот аспирин, стар еден век, е еднакво ефикасен против главоболка, како и новиот препарат на компанијата „Глаксо Смит Клајн“.

Pink Floyd најдобар бенд на сите времиња

Легендарните \"Pink Floyd\", едни од најзначајните и највлијателните претставници на авангардната андерграудн сцена во текот на 70-те и 80-те години, во анкетата на британската дигитална радио станица \"Planet Rock\" се прогласени за најдобар рок бенд на сите времиња.

Како да ги одвикнете цигарите

Со оглед на тоа што 80% од пушачите пробаат или барем еднаш во две недели кажуваат дека сакаат да ги откажат цигарите, еве им добар пример како можат ефективно да престанат да пушат. За пушачките може да има контра-ефект.

Рандом фаца

Горан Крстиќ Дабарот и ќерката Сара

Рокенрол кафе 2 за 3.000 фанови!

Како што веќе навестивме, Билет сервис во моментов е во подготовки на музички рок-фестивал со работен наслов Rock‘n’roll cafe 2.

'цкање предизвикалo две убиства

Еден Колумбиец го убил својот внук додека се обидувал да прекине да 'цка заплашувајќи се со својот револвер.

Топ шега во Канада

Кога NASA првпат започнала да праќа астронаути во вселената, брзо заклучила дека пенкалата со топче на врвот не функциоираат на нула гравитација.

Tiesto во Скопје

Малку закаснивме ама сепак дел од атмосферата од Tiesto.

Удар на дигиталното подземје

RELOADED, KNIGHTS, TFCiSO, Unreality, DRAGON i Cinemaniacs - се само некои од бројните имиња на сцената на нелегалните „издавачки“ групи кои се уапсени...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »