„Ѕвездите пеат за живот, за иднина, за Велес“

Преку две илјади велешани повеќе од два часа се забавуваа и пееја со ѕвездите на македонската поп и фолк сцена на концертот посветен на 5-ти јуни светскиот ден на заштита на животната средина.

Каде се Ноне и Аднан?

На хуманитарниот концерт одржан во салата „25 Мај“, за болните велешки деца, не се појавија велешките локални ѕвезди, Ноне Неделковска и Аднан Куртов.

Финале во Кока-Кола Јуниор Куп

06-07 Јуни 2006, спортска сала „Парк“, Велес

СЕНЗАЦИОНАЛНО ОТКРИТИЕ !!!

После долги и напорни истражувања, откривме како настанува белата густа магла во зимските денови

„Windows Live OneCare“

Микрософт во средата официјално ја пушти во промет финалната верзија на анти-вирусниот и firewall- продукт „Windows Live OneCare“.

Најчести имиња во Македонија

„Врие“ од Александровци и Марии. По Александар, најмногу има Зорановци... На името Билјана во Македонија се „одзиваат“ 11. 940 девојки и жени...

Пандев и Васоски македонски фудбалски брендови

МАКЕДОНЦИ ШТО ЗНАЧАТ НЕШТО ВО ЕВРОПА

Србија стана сопственик на грбовите на Скопје и на Охрид

ПОРАДИ НЕГРИЖА НА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА... Малку е постара оваа вест, ама има што да се прочита.

Провокации од грците на Yahoo! Answers

Битката треба да се води на сите полиња. Активирајте се луѓе!

www.macedonia.com

Кој го има доменот [url=www.macedonia.com]http://www.macedonia.com[/url]? Видете на горниот линк и уверете се.

Народна кујна во Велес

Велешани во редица чекаа за да го добијат првиот оброк од народната кујна.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »