Дочек на Стара Нова Година

Тамара и Pleasure Band во Down Town за Стара Нова Година. Убав дочек на сите што ќе одат!

Рандом фаца

Ален Волчев

Ајмо сви на Чеплесу!

Оваа година ја почнав најдобро што можеше досега: по одличниот дочек на Новата година и журкањето потоа, падна муабет да одиме на Чеплес. Па си викам, ај да избегаме од ова градско сивило и од секојдневната шема, па хајдемо у планине! Еј, каква авантура, каков предизвик!

Интернет телевизија на прагот

Наместо да барате програми на телевизорот кои се одредени од некоја ТВ мрежа, кабловски или сателитски оператор, гледачите ќе можат да пребаруваат на Интернет и да бираат од стотици и илјадници програми кои се пратени до нив преку high-speed конекции.

Ms. Dynamite обвинета за удирање на полицаец

Hip-Hop пеачката Ms. Dynamite е обвинета за удирање на полицаец во лице откако полицијата ја уапсила за намерно удирање на една влезна врата од ноќен клуб во Лондон.

Pink ни се омажи

Ај со среќа нека и е! Пеачката Pink и тркачот со крос мотори Carey Hart рипнаа у тавче. Повеќе од 100 гости присуствувале на венчавката, која се случила на плажа.

Мадончето коа било младо

Не можам да речам дека не е успешна, но сепак во младоста и требале уметнички слики од овој тип за да се пробие. Колку била напред! И денес на ТВ гледаме како некои се обидуваат да ја копираат.

Google нуди бесплатен софтвер за почетници

Google дистрибуира бесплатен софтвер за полесна и побезбедна работа со компјутер. Софтверот едноставно се инсталира и ги задоволува потребите во врска со информации, забава и комуникација.

Firefox P2P екстензија

AllPeers, британска компанија, е во фаза на развивање peer-to-peer алатка за open-source прелистувачот Firefox. Софтверот набргу ќе биде издаден, со него веб сурферите ќе можат да си ги пребаруваат хард дисковите и да разменуваат документи.

Skype безжичен телефон

Производителот за широко-појасна опрема NetGear Inc. ќе прикаже безжичен телефон за Skype Интернет повици преку Wi-Fi конекција без користење на компјутер, со тоа придружувајќи се на парадата на нови производи кои ќе бидат прикажани на International Consumer Electronics Show во Лас Вегас.

Забрането пушење

Шо мислите, дали ќе функционира забранетото пушење на јавни места? Дали ќе биде како ноа со каишот во кола?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »